Főoldal » Hírek » Óriási élmény volt az Offroad Majális

Óriási élmény volt az Offroad Majális

Dúcz Annamária, 2017. 05. 04.

Természetközeli élmény, szikrázó napsütés, és a gépek elemi ereje volt az, ami meghatározta a Majálist idén a Pincelakatban. 35 km-en, több mint 3 órás offroad program után majális hangulat babgulyással a Császártöltési Parkedrőben, délután gyalogtúra a Vörös mocsáron és este borkóstoló pincéink hűvösében. Ez volt, amiről lemaradtál, ha nem minket választottál úticélul a hosszúhétvégére. :)

Óriási élmény volt a hétvégén az Offroad Majális!

Ezúton is köszönet a keceli Négykerékhajcsár Egyesületnek a lehetőségért, hogy egy egészen szokatlan perspektívából mutassuk meg vendégeinknek azt a gyönyörű környéket, ahol mi mindennapjainkat tölthetjük.

A program

_DSC1717-1Reggel 10 órára érkeztett a Szállodához a Négykerékhajcsár csapata. Kilenc, saját építésű offroad autó gördült a ház elé, merőben megváltoztatva így az utcaképet.

Widner Attila, az egyesület vezetője, tartott egy rövid eligazítást az útvonalról és arról, hogy az utasok mire figyeljenek a túra alatt. Ezután megbízható, versenyekben szerzett tapasztalattal rendelkező sofőrökre bíztuk vendégeinket. 

A 35 km-es, 2 órás túra inkább több mint 3 órásra sikerült, de úgy tűnt ezt senki nem bánta.

A végén a  Császártöltési Parkerdőbe érkeztünk, ahol a Szálloda személyzete babgulyással várta a megfáradt utasokat. Itt békebeli majálisi hangulatban, jóízűen elfogyasztottuk az ebédet, és a fáradhatalanabb vendégek Zoli bácsi vezetésével, gyalogtúra keretén belül tértek vissza a szálláshelyre.

Az offroad járművek

_DSC1719-1Az autók között volt JEEP Wrangler, parancsnoki UAZ, Toyota Land Cruiser és igazi kuriózumként, egy lelkes kívülálló is csatlakozott a csapathoz II. világháborús, konkrétan 1941-es évjáratú, oldalkocsis, BMW motorkerékpárjával.

Az járművek egytől egyig biztonságos, rendszámmal és műszaki vizsgával ellátott autók. 

Csapathajtóként a konvojt két, fiatal motoros fiú zárta, akik nemcsak élvezték a motorozást velünk, de a sisakjukra szerelt kamerákkal dokumentálták is az eseményeket. Az ebből készült videót hamarosan bemutatjuk!

Az útvonal

Offroad útvonalAz offroad  túraútvonal közvetlenül a Szálloda elől indult, végigjártuk a helyiek által Bágernek nevezett, DVCS, Kecel felé húzódó partvonalát.

Találkoztunk horgászokkal  a DVCS partján, láttunk birkanyájat a Vörös mocsár tanösvény bejáratánal. Szerencsére nagyon jó volt az időjárás is, így a legtöbb autóról le tudták venni a ponyvát is.

Így testközelből csodálhattuk a környezet szépségeit, élveztük ahogy a friss fű illata keveredett a tőzegmocsár jellegzetes szagával.

A Rókalyukas Speciálnál kezdett izgalmassá válni a program, ahol már igazi terepen tehettük próbára autóinkat.
A legnagyobb izgalom mégis a főűt másik oldalán várt ránk a Kiserdőben, ahol két valódi offroad versenyautó fogadott minket. A bátrabbak itt bukósisakot húzhattak, és pár perc erejéig megtapasztalhatták az offroad versenyek hangulatát.

_DSC1774-1Utazómajom az offroad programon

Pont ezen a hétvégén látogatott el hozzánk az Utazómajom, Magyarország egyik legnagyobb utazója barátai társaságában. Ők is társultak hozzánk a túra erejéig. Reméljük, hamarosan az ő élménybeszámolójukat is olvashatjuk.

Egyszer csak előkerült egy drone is az Utazómajom hátizsákjából, amivel légifelvételeket készítettek a konvojról. Nagy érdeklődéssel várjuk a madártávlatból készült felvételeket.

Mi a természetért, és nem a természet ellen dolgozunk

Ezúton is szeretnénk minden aggódó, természetvédő barátunkat megnyugtatni, hogy a túráink során kizárólag előre egyeztetett és jóváhagyott útvonalakat érintünk. Widner Attila az eseményt megelőzően bejárta az útvonalat Agócs Péterrel, a császártöltési, Természetvédelmi Tájegység vezetőjével, majd egyeztette azt a Császártöltési Erdészet erdészeti igazgatójával is.

Távol áll tőlünk, hogy bármiféle kárt okozzunk a körülöttünk lévő élővilágban legyen az növényzet vagy vadállomány. Ezzel és az ehhez hasonló programokkal a célunk, hogy közelebb hozzuk látogatóinkat a természethez, megszerettessük a természetjárást, a túrákat, legyen az biciklivel, offroad autókkal vagy gyalogosan.

Lemaradtál? Sebaj, itt a következő lehetőség!

Ha lemaradtál volna erről a hétvégéről, vagy részt vettél rajta, de szeretnéd újra átélni az élményt, gyere el hozzánk pároddal, olyan ajánlattal készültünk, ami mindenképpen rendhagyónak mondható a hazai turizmusban.

Ez egy olyan közös élmény, amire sokáig emlékezni fogtok! Ha ilyet keresel, ne keress tovább, hanem foglalj az Extrém randi a Világvégén csomaggal!

Dúcz AnnamáriaVárunk benneteket szeretettel!
Üdvözlettel:
Dúcz Annamária
Pincelakat Borház és Szálloda
értékesítési vezető

Akciós ajánlataink

    Vendégeink mondták

    • Csodálatos környezet, szuper szállás, nagyon figyelmes kiszolgálás, a wellness tiszta, jól felszerelt, az ételek, borok fantasztikusak. Visszavágyunk!!
      Medgyessy Éva
      Szeged
    • Egy hétvégét töltöttünk itt Barátokkal. Nagyon jól éreztük magunkat. A személyzet nagyon kedves, isteniek az ételek. Tisztaság van a szobàkban és a wellness...
      Tóth Boglárka
      Szentes
    • Már négyszer voltunk ezen a helyen. Nyugalom, jó ételek, finom borok, kellemes vizű medence, napozási lehetőség, jakuzzi, szauna, szolárium, billiárd, kis...
      Szegfű Zoltán
      Szolnok
    • 14 fős társaságunk mindent nagyon jónak talált. A személyzet is mindent megtett, hogy semmiben ne legyen hiányunk. csak ajánlani tudjuk ezt a szép helyet...
      Keresztes-N Tibor
      Balatongyörök
    • Már harmadjára jártunk itt és újra minden remek volt. A szobák, a tisztaság, az udvariasság, az ételek, a medence, minden. Még visszatérünk. Köszönjük .
      Szegfű Zoltán
      Szolnok
    • Remekül éreztük magunkat. Kedves készséges mosolygós vendéglátók.Nagyon bőséges,változatos,finom ételek. Tiszta tágas kényelmes szobák.Igazán minden a...
      Szalóki Emese
      Cegléd